Get Adobe Flash player

Beyaz Kemer

Masumiyet

 

Temizlik, saflık, hiçbir zararı olmayan, masumiyet gibi anlama gelir. Taekwondoya ilk başlayan ve taekwondo hakkında hiç bir ön bilgisi olmayan sporcular takarlar.

 

Sarı Kemer

Kök Salmak

 

Yere atılan tohum nasıl bir süre sonra sürgün verir kök salar ve dünyaya merhaba derse, sarı kemere geçen bir sporcuda artık taekwondo dünyasına kök salmış, prensiplerini öğrenmiş ve gelişmeye hazır duruma gelmiş demektir.

 

Yeşil Kemer

Sürgün Vermek

 

Taekwondo  sporunda kişi artık taekwondo ile ilgili beceriler kazanmaya başlamıştır.

 

Mavi Kemer

Gelişmek

 

Sürgün veren ağaç nasıl bir süre sonra gelişimi tamamlar ve uzayıp görkemli bir ağaç olursa, taekwondo cu da artık gelişimini tamamlamış, temel teknikleri öğrenmiş yavaş yavaş olgunlaşmaya başlamıştır.

 

Kırmızı Kemer

Tehlike

 

Kırmızı kemerdeki bir taekwondocu artık dikkate alınacak bir yapıya sahiptir. Kendisine saldıran rakiplerini uyaran ama ikazını dinlemeyip üzerine gelen muhaliflerini kolayca berteraf edecek yapıdadır.

 

Siyah Kemer

Olgunluk

Beyazın tam zıddıdır. Taekwondo da olgunluğu ve profesyonelliği temsil eder. Tehlikelerden çekinmez ve korku bilmez bir karakter yapısını içerir. Siyah kemer takınan sporcu hem fizik men mükemmel bir estetiğe ve  ruh hali olarak toplum ahlak kurallarının zirvesinde bir kişiliğe ulaşmış demektir.

Facebook Google twitter

Kulüp Başkanı

Hızır PINAROĞLU

 

Kulüp Hakemi

Ebru PINAROĞLU

Kulüp Antrenörü

Sedat PINAROĞLU

Sponsorlarımız

Can Diyet Unlu Mamüller 

 

 

Can Diyet, 1964 yılında Ankara'nın Kayabaşı Semtin de babamız Merhum Dursun Ali  PINAROĞLU tarafından faaliyetlerine başlamış olup Ankara'nın çeşitli semtlerinde imalatlarını sürdürdükten sonra 2004 yılında şu anki 1500 m2 bir alana yayılmış  olan fabrikamızda siz halkımıza hizmet vermeye başlamıştır. 

 

Kanka İnternet Kafe

 

 

Küçük Kayaş Mah. Şehit Hanifi Mutlu Cad.

No:31/A Zerdalitepe/Mamak/ANKARA